تور اروپایی کنسرت «حریق خزان» به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی علیرضا قربانی برگزار می‌شود. | Mahyar Alizadeh Official Website - سایت رسمی مهیار علیزاده
تور اروپایی کنسرت «حریق خزان» به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی علیرضا قربانی برگزار می‌شود.

به نقل از خبر گزاری ایسنا:

تور اروپایی کنسرت «حریق خزان» به آهنگسازی مهیار علیزاده و خوانندگی علیرضا قربانی برگزار می‌شود.

 

علیزاده با اعلام این خبر درباره جزئیات این برنامه‌ها گفت: پس از برگزاری کنسرت شهر «وین» که چند ماه پیش برگزار شد و استقبالی که مخاطبان از اجرای «حریق خزان» داشتند، تصمیم بر آن شد که برنامه جدیدی به صورت یک تور گسترده در نوامبر 2013 میلادی در چند شهر بزرگ اورپا برگزار کنیم. این کنسرت‌های پیاپی 28 آبان 1392 آغاز می‌شوند و حدودا 15 روز به طول می‌انجامند.

 

وی در ادامه افزود: اجراها همگی با صدای علیرضا قربانی و آنسامبل موسیقی هنری ایرانی به روی صحنه می‌روند. به علت مشکلاتی که در جا به جایی ارکستر بزرگ وجود دارد، ما با آنسامبل کوچکتری سفر می‌کنیم.

 

مهیار علیزاده درباره کشورهایی که میزبان تور کنسرت‌های «حریق خزان» خواهد بود، بیان کرد: اجراها برای کشورهای آلمان، اتریش، سوئد و چند کشور دیگر در نظر گرفته شده‌اند که اطلاعات تکمیلی به زودی منتشر خواهد شد. همچنین در تلاشیم قبل از برگزاری تور اروپایی، همین کنسرت را شهریور ماه در تهران به روی صحنه ببریم.

 

این آهنگساز جوان موسیقی ایران درباره قطعاتی که در این اجراها به روی صحنه خواهد رفت، توضیح داد و گفت: قطعاتی که اجرا خواهد شد، مجموعه‌ای است از تنظیمات جدید آلبوم «حریق خزان» به علاوه‌ی آثاری که برای آلبوم جدید با صدای علیرضا قربانی عزیز تدارک دیده‌ام. سعی بر این است در این کنسرت‌ها فرم‌های جدید و نو، نزدیک به موسیقی مدرن و روز دنیا و رنگ‌بندی‌های تازه‌ی سازی را تجربه کنیم و امیدوارم در این راه موفقیت نسبی کسب کنیم.

 

علیزاده همچنین گفت: آثاری که این روزها مشغول کار بر روی آنها هستم از لحاظ ساختاری، بیشترین تاثیر را از آثار آهنگسازان معاصر و مدرن اروپای شرقی گرفته‌اند. روند حرکت ملودی و در کنار آن تنظیمات سازی و آوایی که بسیار به فرم‌های امروزی نزدیک‌اند، همگی حاصل یک تفکر آزاد و البته بر مبنای یکی از نوین‌ترین سیستم‌های هارمونی قرن 20 هستند.

 

البته این بدان معنا نیست که از موسیقی ایرانی دور شده‌ام. بر عکس بیش از پیش سعی در کشف ملودی‌های جدید و غیر آشنا دارم. ملودی‌های نابی که از دل موسیقی بومی و فولک ایران زمین بیرون آمده‌اند و به عقیده‌ی من با ارزش‌ترین نواها و صداهایی‌ است که از گذشته به ما رسیده و من آنرا سنت واقعی می‌دانم.

 

وی افزود: آو‌اهای اصیل، بکر و دست نخورده که خوشبختانه از بحث‌های مضر و غرض ورزانه‌ی امروزی به دور مانده‌اند. اگر بخواهم منظورم را در یک جمله خلاصه کنم، تلاشم شناساندان این نواها با نگاه مدرن امروزی به مخاطبان ایرانی و البته غیر ایرانی‌ است.

 

وی در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: بسیار امیدوارم تا قسمتی از این راه دشوار را با برگزاری این سری کنسرت‌ها به شکلی با شکوه و در خور نام ایران، طی کنیم و نباید فراموش کنیم در این راه، علیرضا قربانی عزیز، همواره مشوق و همراه من بوده و از هیچ گونه کمکی دریغ نکرده‌اند.

به نوبه‌ی خودم و از طرف همه دوستداران موسیقی ایرانی از ایشان سپاسگزارم.

این خبر را در خبر گزاری ایسنا ، خبرگزاری مهر ، روزنامه شرق و هنر آنلاین بخوانید، یا در سایر خبرگزاری‌ها جستجو نمایید.

The short URL of the present article is: http://mahyaralizadeh.com/KIIAr