تیتراژ ابتدایی سریال «زعفرانی» با صدای «مهران مدیری» و آهنگسازی «مهیار علیزاده» + دانلود
زعفرانی - مهیار علیزاده - مهران مدیری

تیتراژ ابتدایی سریال «زعفرانی» با صدای «مهران مدیری» و آهنگسازی «مهیار علیزاده» منتشر شد. در این تیتراژ این سریال نوروزی که هر شب از شبکه دوم سیما پخش می‌شود، «حمیدرضا ترکاشوند» با مهران مدیری همخوانی کرده است.

این قطعه فولک است و شعر آن هم برگرفته از سروده‌های «مولانا» و اشعار محلی است و به تناسب هم از سازبندی ایرانی در آن استفاده شده است. اما مهران مدیری به تنهایی تیتراژ پایانی زعفرانی را اجرا کرده که این اثر فضای کاملا متفاوتی نسبت به قطعه قبلی دارد. این اثر فضای جَز کافه‌ای دارد و در آن از سازهای غربی هم نظیر آکاردئون استفاده شده است. تنظیم تیتراژ ابتدایی حاصل همکاری علیزاده و «پیمان حاتمی» و تنظیم تیتراژ پایانی هم توسط «بهنام ابوالقاسم» انجام شده است.

پخش سریال زعفرانی از ساعت 21:30 روز 29 اسفند آغاز شده است. «مهدی هاشمی»، «ستاره اسکندری»، «هادی کاظمی» و «مهران احمدی» از جمله بازیگران زعفرانی هستند که به کارگردانی «حامد محمدی» و تهیه‌کنندگی «ایرج محمدی» در این مجموعه ایفای نقش کرده‌اند.

شب گذشته هم تیتراژ مجموعه «دورهمی» با صدای مهران مدیری و موسیقی مهیار علیزاده منتشر شد. موسیقی آن اثر هم به سمت سبک جَز گرایش داشت و در آن شعری از «حافظ» اجرا شده بود. چون تیتراژهای دورهمی و زعفرانی اولین همکاری مشترک مهیار علیزاده و مهران مدیری است. علیزاده پیش از این فقط در زمینه موسیقی ارکسترال و اصیل ایرانی آثاری را منتشر کرده بود اما در این آثار به همراه مدیری به سراغ فضاهای متفاوتی رفته است. همچنین مهران مدیری هم که پس از سال‌ها به عرصه موسیقی بازگشته سعی کرده در این قطعات ابعاد دیگری از توان خوانندگی خود را نشان دهد.


تیتراژ ابتدایی سریال زعفرانی

اثری از : مهیار علیزاده
خواننده : مهران مدیری – حمیدرضا ترکاشوند
آهنگساز : مهیار علیزاده
شاعر : مولانا
تنظیم‌کننده : مهیار علیزاده – پیمان حاتمی
میکس و مستر : پیمان حاتمی
طراح : شهریار خزایی
تهیه کننده : ایرج محمدی

Download

 

تیتراژ پایانی سریال زعفرانی را از اینجا دریافت نمایید.

منبع : موسیقی‌ما

The short URL of the present article is: http://mahyaralizadeh.com/BF7X6