نشست نقد و بررسی آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی نوید دهقان با صدای سالار عقیلی، با حضور مهیار علیزاده برگزار شد | Mahyar Alizadeh Official Website - سایت رسمی مهیار علیزاده
نشست نقد و بررسی آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی نوید دهقان با صدای سالار عقیلی، با حضور مهیار علیزاده برگزار شد
نشست نقد و بررسی آلبوم «از جان و از دل» به آهنگسازی «نوید دهقان» با صدای «سالار عقیلی» به تهیه‌کنندگی و با حضور «صدرالدین حسین‌خانی» مدیریت شرکت «ایران گام»، مؤسسه «نغمه سرای روژین» و پخش «هنر شهر» و همچنین تعدادی از هنرمندان موسیقی از جمله؛ داریوش پیرنیاکان، اردشیر کامکار، علی جهاندار، مهیار علیزاده، کوروش متین و... و با اجرای شهرام صارمی کار‌شناس موسیقی و معاون آفرینش و اجرای فرهنگسرای ارسباران در چهارشنبه ۲۸ مهر ماه در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، ویدیوی تصویری آهنگ «تا باز نیایی» با شعر علیرضا خیابانی برای حاضران در سالن پخش شد و در ادامه نوید دهقان آهنگساز آلبوم  «از جان و از دل» به روی صحنه آمد و در مورد حضورش در این جلسه گفت: خیلی خوشحالم که امروز اینجا هستم و در مقابل شما ایستاده‌ام و خوشحال‌تر از آن اینکه در مقابل اساتیدی قرار گرفته‌ام که همیشه برای من از کودکی الگو بودند و دوست داشتم که آن‌ها را از نزدیک ببینم و هم اکنون لحظاتی که در این اساتید هستم واقعاً برای من جزو عمر حساب نمی‌شود.

۱۰ سال فعالیت مدارم گروه موسیقی «قمر»

وی همچنین گفت: گروه موسیقی «قمر» ۱۰ سال که مشغول فعالیت است؛ در این ۱۰ سال کنسرتهای زیادی برگزار و آثار منتشر کرده‌ایم و تا اینکه امروز به آلبوم «از جان و از دل» رسیده‌ایم، برای این اثر دو سال وقت گذاشته شده است و تک تک اعضای گروه مدت ۱۰ است که در کنار همدیگر هستیم و این خیلی با اهمیت و مهم است و مثل یک خانواده هستیم. احساس و مضرابهای تک تک آن‌ها برای خلق این اثر موثر بود. این خیلی با اهمیت است و فکر می‌کنم که همیشه مدیون آن‌ها خواهم بود. به خاطراین همه صبر و حوصله و تحملی که داشتند و احساس بی‌نظیری که در این کار به خرج دادند.

آهنگساز آلبوم «از جان و از دل» در ادامه افزود: نسل امروز با خلأ بزرگی مواجه هست و آن خلأ آموزش است. من از اساتیدم خواهش کردم که آلبوم «از جان و از دل» را بشنود و در همه جوانب و زمینه‌ها اگر نظری دارند بفرمایند و امیدوارم که این روند برای باقی آثاری که منتشر می‌شود ادامه پیدا بکند.
نشر موسیقی با مشکلات عدیده‌ای روبرو است

نوید دهقان در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: واقعاً بایستی در اینجا یک سپاسگذاری ویژه‌ای از آقای «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» داشته باشم؛ ما حدود سه سال است که با همدیگر کار می‌کنیم؛ نشر موسیقی با مشکلات عدیده‌ای روبرو است، یعنی آثاری که تولید  می‌شود، در این سرزمین متأسفانه قانونی کپی رایت وجود ندارد و آثار به صورت غیرقانونی دانلود می‌شود و این واقعاً خیلی بد است و صنعت موسیقی و هنر جدی موسیقی را با یک مشکل بزرگی مواجه کرده است. مردم دیگر رغبتی به خریدن آثار موسیقایی ندارند و دوست دارند آن‌ها را
خیلی راحت در موبایل‌هایشان در اختیار داشته باشند؛ در این شرایط، شرکت موسیقی «ایران گام» که من از نزدیک شاهدم که با چه سختی‌هایی کار می‌کنند و با چه مسائلی مواجه هستند؛ واقعاً جای تشکر دارد و امیدوارم که هنرمند‌ها هم به آن‌ها کمک بتوانند تا بتوانند این روند را ادامه بدهند و
آثار بهتر و بیشتری را تولید بکنند.

سالار عقیلی به خوبی ریتم را می‌شناسد

در ادامه، مهیار علیزاده آهنگساز و نوازنده تار نیز گفت: با بیان اینکه مشکل اصلی خوانندگان ایرانی ریتم‌شناسی است؛ گفت: خوشبختانه سالار عقیلی خواننده‌ای است که به خوبی ریتم را می‌شناسد. از‌ آنجا که آلبوم با کلام است و از یک هنرمند استار در آن استفاده شده؛ بهتر بود توجه ویژه‌ای روی کلام می‌شد البته معتقدم که آلبوم باید خلاصه‌تر می‌بود ودر یک سی دی ارائه می‌شد.

 

گزارش متنی : موسیقی‌ما / گزارش تصویری : ایسکانیوز، نوای فارس

The short URL of the present article is: http://mahyaralizadeh.com/imDVX