در قالب کنسرت و آلبوم مشترک، امید نعمتی و مهیار علیزاده در «ایستگاه» به هم رسیدند | Mahyar Alizadeh Official Website - سایت رسمی مهیار علیزاده
در قالب کنسرت و آلبوم مشترک، امید نعمتی و مهیار علیزاده در «ایستگاه» به هم رسیدند
مهیار علیزاده این‌بار برای پروژه جدیدش با امید نعمتی همکاری کرده تا به این ترتیب پروژه «ایستگاه» با فضایی نوستالژی و عاشقانه خلق شود. «ایستگاه» قرار است روزهای 8 و 9 اردیبهشت با آهنگسازی مهیار علیزاده و صدای امید نعمتی در تالار وحدت اجرا و بعد از آن به شکل آلبوم منتشر شود.

مهیار علیزاده که مدتی است در حال انجام پروژه‌های اکسپریمنتال (تجربی) است، بعد از «تکرار نامنظم بی تو» در سال 96، «طرحی نو دراندازیم» و «بگو کجایی» با صدای سالار عقیلی در سال 97 و «خط سوم» که سال گذشته با حضور اندیشه فولادوند و میلاد درخشانی برگزار شد، این‌بار قرار است پروژه «ایستگاه» را با طراحی و کارگردانی رضا موسوی و صدای امید نعمتی روی صحنه ببرد.

علیزاده درباره این پروژه به «موسیقی ما» می‌گوید: «در این سال‌ها با همراهی رضا موسوی پروژه‌هایی را روی صحنه برده‌ایم که «ایستگاه» هم در راستای همان‌ها قرار می‌گیرد. اشعار این پروژه از سروده‌های اهورا ایمان و علیرضا کلیایی است و قصه چند کودک در ایستگاه متروک قطاری را روایت می‌کند که حضور یک نفر در آن‌جا، مسیر زندگی آن‌ها را به سمت و سوی غافلگیرکننده‌ای می‌برد. البته این برنامه به لحاظ اجرایی نسبت به پروژه قبلی مفصل‌تر است و تمرکزش بیشتر روی کنسرت و موسیقی است تا تیاتر.»

کسری سبکتکین (نوازنده گیتارباس)، پیمان حاتمی (نوازنده گیتار الکتریک)، آرمین خیردان (نوازنده کیبورد و پیانو)، بهتاش ابوالقاسم (نوازنده پرکاشن و درامز)، سوگل شیری (نوازنده ویولنسل) و شقایق صادقیان (نوازنده فلوت) نوازنده‌های این کنسرت هستند که با مدیریت اجرایی سیدعلی میرمحمدی و تهیه‌کنندگی حسین توتونچیان برگزار خواهد شد.

علیزاده که در کنسرت علاوه بر آهنگسازی، در دو قطعه به عنوان خواننده روی استیج حضور خواهد داشت، درباره شکل‌گیری «ایستگاه» که قرار است در قالب آلبوم هم منتشر شود می‌گوید: «همکاریِ من اصولاً با هنرمندانی شکل می‌گیرد که با آن‌ها ارتباط دوستی داشته باشم تا به این ترتیب بتوانم به عنوان آهنگساز به لحاظ روحی با آنها ارتباط برقرار کنم. همکاری با امید هم به همین شکل پیش رفت و بعد از شنیدن قطعات، احساس کردیم می‌توانیم به لحاظ روحی و موسیقایی با هم ارتباط برقرار کنیم. علاوه بر این، «ایستگاه» یک فضای نوستالژیک و عاشقانه دارد که به رنگ صدای امید نزدیک است.»

علیزاده می‌گوید این آلبوم در مرحله ضبط قرار دارد و در تلا‌ش‌اند تا در شش ماه اول سال، آن را منتشر کنند. آلبومی که آهنگسازش تلاش داشته تا وجه دیگری از صدای امید نعمتی را به گوش برساند؛ چراکه صدایش از ذهن این آهنگساز گذشته و در نتیجه خروجی دیگری خواهد داشت.

علاقه‌مندان می‌توانند به زودی بلیت‌های این اجرا را از سایت «ایران کنسرت» تهیه کنند.

The short URL of the present article is: https://mahyaralizadeh.com/0161